bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dynów

6 marca 2022

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za okazane serce i wsparcie dla Ukrainy. Jednocześnie pragniemy zwrócić szczególną uwagę, że Województwo Podkarpackie pełni rolę recepcyjną, co oznacza, że uchodźcy otrzymują u nas pierwszą niezbędną pomoc, a następnie są kierowani do ośrodków pobytowych poza województwo Podkarpackie. W tej sprawie ściśle współpracujemy i wykonujemy polecenia Wojewody Podkarpackiego według przyjętego schematu działania.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich Mieszkańców Gminy Dynów aby rozważnie podejmowali decyzje dotyczące przyjęcia uchodźców do swoich prywatnych mieszkań. Bardzo ważne jest, aby uchodźcy otrzymali pełną pomoc, a nie tylko tymczasowe zakwaterowania.

Poniżej zamieszczamy numery telefonów oraz adresy stron internetowych pod którymi można uzyskać informacje na temat przyjęcia i udzielania pomocy uchodźcom.  

https://pomagamukrainie.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/ua

 Infolinie dla cudzoziemców: 800 100 990

Zwracamy się z prośbą o przekazanie do tutejszego urzędu informacji dotyczących liczby uchodźców przebywających w Państwa gospodarstwach domowych (w celach informacyjnych) 

Zgłoszenia prosimy kierować:

Tel.17 23 00 114- sekretariat

e-mail: urzad@dynow.regiony.pl

– Osobiście w Urzędzie Gminy Dynów (pokój 15 )

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 6 marca 2022
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 6 marca 2022
Data ostatniej aktualizacji 7 marca 2022
Liczba wyświetleń 85 views