bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21 listopada 2021

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego,
które jest świętem wszystkich osób pracujących
na rzecz potrzebujących pomocy,
składamy Państwu serdeczne życzenia oraz podziękowania.

Dziękujemy za troskę i serce jakie wkładacie
w niesienie pomocy innym, za zrozumienie drugiego człowieka
oraz życzliwość i wrażliwość.

Życzymy, by nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości.
Niech każdy dzień przynosi poczucie spełnienia
oraz satysfakcję osobistą i zawodową.

 Przewodniczący Rady Gminy Dynów                     Wójt Gminy Dynów

       Franciszek Pilip                                                        Wojciech Piech

Dzień Pracownika Socjalnego to ogólnopolskie święto państwowe, które wyraża uznanie dla pracy wszystkich pracowników  służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. To święto wszystkich osób, które działają w obszarze pomocy społecznej, bowiem skuteczna pomoc osobom potrzebującym możliwa jest dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu podmiotów. Święto jest obchodzone na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r.

Głównym zadaniem pracownika socjalnego jest pomaganie osobom bądź całym rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Pracownik socjalny wspiera, udziela informacji i wskazówek, które pomagają w samodzielnym uporaniu się z problemem – przyczyną trudnej sytuacji życiowej (m.in. informuje o przepisach prawnych, udziela porad dotyczących możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe, dysponuje pełną informacją o przysługujących świadczeniach i dostępnych formach pomocy).Codzienne wyzwania, z którymi spotykają się pracownicy to m.in. niepełnosprawność, pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, bezdomność, bezrobocie i uzależnienia. 

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 21 listopada 2021
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 21 listopada 2021
Data ostatniej aktualizacji 21 listopada 2021
Liczba wyświetleń 56 views