bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

Obowiązek odśnieżania dachów i usuwania sopli – apel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

8 lutego 2021

W związku z opadami śniegu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.

Zalegający na dachach śnieg to poważne zagrożenie, które może być przyczyną tragedii, zwłaszcza gdy nie usuwa się go z dachów płaskich i dużych. Śnieg zalegający na powierzchni dachu może negatywnie wpłynąć na konstrukcję dachu, stanowić zagrożenie dla przechodniów oraz samochodów poruszających się po drogach i chodnikach. Podobnie spadające sople czy nawisy śnieżne zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia.
Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale  i magazyny.

Apelujemy o ostrożność i zachowanie bezpieczeństwa podczas odśnieżania.

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 8 lutego 2021
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 8 lutego 2021
Data ostatniej aktualizacji 8 lutego 2021
Liczba wyświetleń 54 views