bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

100- latka w Gminie Dynów

20 lutego 2024

Pani Janina Kośmider mieszkanka Gminy Dynów 19 lutego 2024 roku w miejscowości Harta obchodziła 100-letnią rocznicę swoich urodzin.

Na uroczystość setnych urodzin z gratulacjami pośpieszyli Proboszcz Parafii Harta- ks. Tomasz Węgrzyński, przedstawiciele Gminy Dynów: Pan Wojciech Piech- Wójt Gminy Dynów, Pan Franciszek Pilip- Przewodniczący Rady Gminy Dynów, Pani Zofia Kalawska- Sekretarz Gminy oraz Pani Maria Pałac – sołtys wsi Harta życząc jubilatce wiele zdrowia,  wszelkiej pomyślności i Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia.
Nie zabrakło również odśpiewania na cześć solenizantki „dwieście lat”. Pani Janina otrzymała również bukiet urodzinowych kwiatów, kosz z słodkościami oraz urodzinowy tort. Na pamiątkę tego wspaniałego Jubileuszu, Wójt Gminy Dynów wręczył Solenizantce list gratulacyjny od Samorządu Gminy Dynów.
W tym doniosłym dniu na uroczystość przybyli  również Pan Zdzisław  Kilon- Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Przemyślu oraz Józef Bojarski Prezes Oddziału ZIW w Przemyślu składając również najserdeczniejsze życzenia, życząc dużo zdrowia na dalsze lata życia.
Pani Janina od 1942r. działała w szeregach AK jako sanitariuszka. W 1943r. 21 maja została aresztowana za działalność w ruchu oporu i osadzona w obozie w Szebni, zaś  od 29 maja 1943 r. przebywała w obozie w Oświęcimiu gdzie dostała numer 63738. W 1944r. 14 kwietnia została wyzwolona i powróciła do rodzinnego domu w Harcie.

Pani Janinie jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje z okazji tego pięknego Jubileuszu.

WÓJT GMINY DYNÓW

Wojciech Piech

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 20 lutego 2024
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 20 lutego 2024
Data ostatniej aktualizacji 20 lutego 2024
Liczba wyświetleń 269 views