bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

Kapela „ Bachórzanie” laureatem 56 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

28 czerwca 2022

W dniach 23-26 czerwca 2022 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 56 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wzięło w nim udział ponad 650 artystów ludowych z 13 województw  w kategoriach: kapele ludowe, zespoły śpiewacze, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy oraz mistrz i uczeń.

Gminę Dynów na festiwalu reprezentowała kapela ludowa„ Bachórzanie” z Bachórza, działająca przy Urzędzie Gminy w Dynowie, zdobywając zaszczytne III miejsce i tytuł laureata konkursu.      Kapela w składzie: Kazimiera Baran- skrzypce prym, Klaudia Łach- skrzypce, Andrzej Makara- cymbały, Bernadeta Dziopak- klarnet i Jan Leśniak- kontrabas zaprezentowała podczas koncertu konkursowego 4 utwory z Pogórza Dynowskiego, zgodne z tradycjami regionu. Ponadto w składzie poszerzonym                 o solistów: Elżbietę Klaczak- Łach, Różę Klaczak i Tomasza Paściaka koncertowała wieczorem na dwóch scenach malowniczego kazimierzowskiego rynku, przygrywając do tańca w czasie ludowej zabawy. Kapela uczestniczyła tez w nagraniach dla Polskiego Radia w Warszawie.

Składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za promowanie naszej gminy i jej walorów artystycznych.

                                                                     Wojciech Piech Wójt Gminy Dynów

                                                                     Mariola Kaczor Dyrektor GBP w Dynowie z/s w Bachórzu

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 28 czerwca 2022
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 28 czerwca 2022
Data ostatniej aktualizacji 28 czerwca 2022
Liczba wyświetleń 228 views