bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

Podziękowanie za złożone dary dla uchodźców z Ukrainy

20 kwietnia 2022

Drodzy Darczyńcy.

Z całego serca dziękuję Wszystkim za okazaną pomoc. To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu, zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, środków higienicznych dla dzieci, kocy, żywności, ubrań oraz innych potrzebnych artykułów w celu wsparcia potrzeb uchodźców z Ukrainy.

Zbiórka darów nie mogła się oczywiście odbyć bez nieocenionej pomocy mieszkańców Gminy Dynów jak i osób z poza terenu naszej gminy, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję, ale również dzięki wszystkim osobom odpowiedzialnym za logistykę całej zbiórki, sortowanie, pakowanie oraz transport darów.

Do akcji pomocowej, przyłączyła się Pani Elżbieta Skretkowska, Polka mieszkająca w Holandii, która zorganizowała zbiórkę i transport żywności oraz artykułów niezbędnych do normalnego funkcjonowania, w szczególności dla kobiet i dzieci z Ukrainy, dając im namiastkę „normalności”, w tak trudnym dla Nich czasie. Transport dotarł do Urzędu Gminy w Wielką Sobotę. Serdecznie dziękujemy Pani Eli !

Część darów zostanie przekazana przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dynowie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Dynów, zaś pozostała część zostanie przekazana i dostarczona do księdza Romana Vistalca na Ukrainę, księdza który jest opiekunem ponad 200 osób mieszkających w szkole, które pragną zostać w swoim kraju i nieść pomoc walczącym o wolność Ojczyzny-Ukrainy. Dzięki pomocy sponsorów, mieszkańców gminy oraz osób mieszkających poza granicami naszego państwa, Gmina Dynów dołączyła się do organizacji transportu do miejscowości Byłyczi.

Gminny Punkt Pomocy działa do odwołania. W związku z tym jeśli są osoby i firmy, które chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy, to zapraszamy do dostarczania produktów do Punktu Pomocy, który znajduje się w Urzędzie Gminy w Dynowie (Sali Narad Urzędu). Można też udzielić pomocy wpłacając na konto: PL 17 9093 0007 2001 0000 2365 0005

Jeszcze raz serdeczne podziękowania, za Wasze wrażliwe serca i szczere dary.

WÓJT GMINY DYNÓW

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 20 kwietnia 2022
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 20 kwietnia 2022
Data ostatniej aktualizacji 20 kwietnia 2022
Liczba wyświetleń 430 views