bip
epuap_logo
youtube_logo
facebook_logo
Powered by DaysPedia.com
142545
Pn, 9 listopada
DYNÓW Aktualna Pogoda

COVID-19: Pakiet alertowy od 1 grudnia

1 grudnia 2021

Przypominamy, że od 1 grudnia na terenie całego kraju wprowadzone zostały nowe obostrzenia epidemiczne, tzw. pakiet alertowy COVID-19. Wprowadzone zmiany spowodowane są m.in. pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa, nazwanej przez Światową Organizację Zdrowia Omikronem.

Obowiązujące od środy 1 grudnia obostrzenia obejmują:

Ograniczenia krajowe

  • 50 proc. obłożenia w: kościołach, gastronomii, hotelach, kulturze (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe). Obiekty sportowe (baseny, aquaparki itp.)
  • maksymalnie 100 osób – zgromadzenia, uroczystości (wesela, komunie, konsolacje, spotkania), dyskoteki.
  • jedna osoba na 15 m2: siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea i galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, handel.

Uszczelnianie granic

  • Wydany zostaje zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich. Są to: Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe, czyli kraje, które zostały przez ECDC uznane za kraje szczególnego ryzyka.
  • Osoby wracające z tych krajów, niezależnie, jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny.
  • Zmiana zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. Wydłużona zostaje kwarantanna z 10 do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może nastąpić od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR.

Do limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. Nowe obostrzenia mają obowiązywać do 17 grudnia.

Wytworzył Zofia Kalawska
Data wytworzenia 1 grudnia 2021
Opublikował w BIP Zofia Kalawska
Data opublikowania 1 grudnia 2021
Data ostatniej aktualizacji 7 grudnia 2021
Liczba wyświetleń 66 views