Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

13 lutego 2021

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wspiera osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie województwa podkarpackiego poprzez Instrument Finansowy Mikropożyczka. W ranach projektów pn. Mikropożyczka-1  oraz Mikropożyczka-2 udzielane są Jednostkowe Pożyczki dla osób fizycznych. Wnioskodawcami ubiegającymi się o wsparcia w formie Jednostkowej Pożyczki mogą być osoby zamieszkujące na terenie województwa podkarpackiego w tym osoby:

• bezrobotne
  • bierne zawodowo
  • pracujące w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30 urodzin) zatrudnione na umowach krótkoterminowych oraz pracujące w ramach umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają 120% wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Maksymalna wysokość pożyczki do 80 000 zł.

Maksymalny okres spłaty nie dłuższy niż 84 miesiące.

Możliwość skorzystania z karencji w spłacie rat kapitałowych do 12 miesięcy.

Preferencyjne oprocentowanie: 0,1% w stosunku rocznym.

Brak prowizji oraz dodatkowych opłat.

W ramach pożyczki finansowane mogą być wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej (z wykluczeniem bieżących kosztów prowadzenia firmy).

Więcej informacji w linkach poniżej

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego

Data wytworzenia 13 lutego 2021