- Urząd Gminy Dynów - https://gminadynow.pl -

„Gminne Święto Rodziny”

W dniu 26.06.2022r na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego „ Pod Dębiną” w Bachórzu odbył się piknik rodziny organizowany przez Wójta Gminy Dynów oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Dynowie z siedzibą w Bachórzu. Gminne Święto Rodziny było pożegnaniem roku szkolnego dla dzieci i rozpoczęciem okresu wakacji oraz rodzinnego spędzania czasu wolnego.

Piknik z ogromną charyzmą i zaangażowaniem poprowadził znany i lubiany Pan Marek Grzesik – dziennikarz, konferansjer, jak piszą o nim w Internecie „dobry duch każdej imprezy” okazał się również dobrem duchem naszej imprezy za co serdecznie dziękujemy.

Głównym punktem programu były występy uczniów wszystkich Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów muzycznych  w wykonaniu grupowym i indywidualnym jak również obejrzeć talenty taneczne zaczynając od najmłodszych przedszkolaków, kończąc na klasach starszych. Mimo, że był to pierwszy weekend wakacyjny zarówno dzieci jak i ich opiekunowie i dyrektorzy szkół z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem podeszli do uczestnictwa w imprezie za co bardzo serdecznie dziękujemy. Podczas pikniku miało miejsce wręczenie przez Pana Wójta nagród w konkursie „ Gminny Czytelnik Roku 2021”, corocznie organizowanym przez Bibliotekę. Konkurs trwa od 1 stycznia do 31 grudnia każdego roku i po upływie tego czasu wyłaniamy czytelników którzy przeczytali najwięcej książek w tym okresie w pięciu kategoriach wiekowych. Jeszcze raz wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dokonano również uroczystego otwarcia altany wierzbowej, która została wybudowana na terenie kompleksu w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację Orlen, realizowanego przez Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego. Oprócz atrakcji na scenie uczestnicy mogli posmakować przekąsek/słodkości przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń działających na naszym terenie. Na stoiskach przeważały tradycyjne potrawy i przekąski regionalne ale można było również skosztować przepysznych deserków z dodatkiem owoców dostępnych na ten moment w naszych ogródkach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane dla dzieci typu: karuzele, dmuchany tor przeszkód czy eurobungy, gdzie kolejki nie kończyły się aż do zakończenia imprezy. Atrakcje te tym razem dla naszych małych uczestników były darmowe. Oprócz tego czas dzieciom uatrakcyjniał Pirat Krzysztof i punkt Biblioteki Plenerowej gdzie dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie na ściance bibliotecznej, zagrać w szachy plenerowe, czy odpocząć pod osłoną namiotu na wygodnych pufkach kolorując postaci z bajek.

            Za tak dużą i udaną imprezą zawsze stoją ludzie którzy są widoczni na imprezie ale również Ci, których na pierwszy rzut oka się nie zauważa ale często to oni tak naprawdę wykonują lwią pracę w takim przedsięwzięciu.  I właśnie w tym miejscu w imieniu Pana Wójta Wojciecha Piecha jak również w swoim własnym chciałabym bardzo serdecznie podziękować Dyrektorom, nauczycielom ale przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji części artystycznej naszego pikniku. Dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym a zwłaszcza strażakom z Bachórza, którzy byli z nami od godziny 11.00 uczestnicząc w przygotowaniu stanowisk, obstawiając parking, dowożąc wodę do basenu itp. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeniom za ucztę dla ducha i ciała. Dziękujemy pracownikom Biblioteki i Urzędu Gminy Dynów za pracę, której nie widać na pierwszy rzut oka, ale bez której ten piknik by się nie odbył.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

  Mariola Kaczor

                                                     Dyrektor GBP w Dynowie z/s w Bachórzu