1 1 1 https://gminadynow.pl/index.php/2021/06/17/gminny-konkurs-plastyczny/ Gminny Konkurs Plastyczny „Krew ratuje życie”

W dniu 15.06.2021r. w Urzędzie Gminy Dynów rozdane zostały nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkursie zorganizowanym  przez Klub HDK „Nadzieja” przy OSP  w Harcie w osobie P. Jacka Stochmala oraz Wójta Gminy Dynów P. Wojciecha Piecha. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dynów.  Temat przewodni konkursu brzmiał „Krew ratuje życie”.  Nad wydarzeniem patronat objęła Pani   dr n. o zdr. Ewa Zawilińska -  Dyrektor   Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W ramach konkursu dzieci wykonały piękne, kolorowe prace plastyczne wykazując się nie tylko dużym zaangażowaniem, ale przede wszystkim kreatywnością i pomysłowością. Konkurs plastyczny poprzedzały zajęcia edukacyjne, przybliżające dzieciom zagadnienia: jaką rolę w organizmie spełnia krew, co to znaczy być honorowym dawcą krwi i dlaczego warto nim zostać? Celem zajęć było propagowanie wiedzy o wykorzystaniu krwi w oddziałach ratowniczych, podnoszenie świadomości dzieci w zakresie potrzeby honorowego oddawania krwi, pozyskiwanie nowych, wielokrotnych dawców krwi wśród rodzin uczniów oraz promocja honorowego krwiodawstwa.   Mamy nadzieję, że nasze działania podniosły świadomość i wzbogaciły dziecięcą wiedzę o powadze problematyki związanej z honorowym oddawaniem krwi dla osób chorych – potrzebujących. Laureaci konkursu zostali obdarowani licznymi nagrodami od darczyńców:   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Firmę CERESIT, Firmę RIGIPS, Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Rzeszowie, Urząd Gminy Dynów.

Do pobrania:

Zofia Kalawska Zofia Kalawska 17 czerwca 2021 17 czerwca 2021 814 views