Trwa rejestracja osób 60+
Wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, które nie zarejestrowały jeszcze swojej chęci zaszczepienia się, mogą to zrobić za pośrednictwem infolinii 989 lub telefonicznie bezpośrednio w punktach szczepień. Chcesz zapisać się bezpośrednio w najbliższym punkcie szczepień? Lista placówek dostępna jest tutaj [1].
Jeżeli Twój punkt szczepień nie ma wolnego terminu na kwiecień, warto zadzwonić na infolinię 989 w celu poszukania najbliższej placówki z najszybszą datą szczepienia.
Osoby 50+ i 40+, które wcześniej wypełniły formularz online dostępny na stronie pacjent.gov.pl [2], otrzymają e-skierowanie oraz możliwość zapisania się na szczepienie.
Wcześniejsze terminy szczepień
Wszystkie osoby urodzone przed 1962 rokiem, mają możliwość zaszczepić się jeszcze w kwietniu.
Osoby w wieku 40-59 lat, które na początku tego roku wysłały formularz zgłoszeniowy chęci zaszczepienia, mają obecnie wystawione e-skierowanie na szczepienie i będą miały możliwość skorzystania z wcześniejszych terminów.
Ważne! Pacjenci w wieku 40-49 lat, którzy na początku tego miesiąca dostali termin szczepienia w dniach 6-30 kwietnia, otrzymają telefon lub SMS z nowym terminem po 10 maja 2021r.
Bez zmian pozostają terminy dla grupy wiekowej 50-59 lat, którzy już otrzymali datę swojego szczepienia.
Dla osób, które nie zarejestrowały się wcześniej, zostanie uruchomiona możliwość rejestracji już od 12 kwietnia z podziałem na roczniki, zaczynając od osób urodzonych w 1962 r.
Rejestracja na kilka sposobów
Przypominamy, że strona internetowa pacjent.gov.pl [2] to nie jedyna forma zgłoszenia. Zawsze można zarejestrować się:
- przez infolinię 989,
- wysyłając SMS – o treści „SzczepimySie”na numer 880 333 333,
- w punkcie szczepień – zachęcamy do telefonicznej rejestracji. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie [1]. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Zostań w domu i zapisz się zdalnie.
W celu zapisania się na szczepienie poprzez e-rejestrację na stronie głównej pacjent.gov.pl [2], należy zalogować się profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód). Osoby, które posiadają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mają możliwość zalogować się do formularza zgłoszeniowego takimi samymi danymi, których używają do logowania się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.
Harmonogram kwietniowej rejestracji na szczepienie
Jeżeli nie zgłosiłeś wcześniej chęci zaszczepienie się, to już 12 kwietnia rusza rejestracja dla osób urodzonych w 1962 r. Następne roczniki będą miały uruchomioną rejestrację każdego kolejnego dnia. Harmonogram rejestracji prezentuje się następująco:
- 12 kwietnia – rocznik 1962,
- 13 kwietnia – rocznik 1963,
- 14 kwietnia – rocznik 1964,
- 15 kwietnia – rocznik 1965,
- 16 kwietnia – rocznik 1966,
- 17 kwietnia – rocznik 1967,
- 19 kwietnia – rocznik 1968,
- 20 kwietnia – rocznik 1969,
- 21 kwietnia – rocznik 1970,
- 22 kwietnia – rocznik 1971,
- 23 kwietnia – rocznik 1972,
- 24 kwietnia – rocznik 1973.
Wszystkie osoby z powyższych roczników, które nie zarejestrują się w przydzielonym dniu będą mogły zarejestrować się na szczepienie w późniejszym terminie. Harmonogram ten zapewnia jeszcze większą elastyczność realizacji programu szczepień.
Uwaga! Rejestracja online rusza o północy, a przez infolinię o godz. 6:00.
Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19
Jeśli jesteś pacjentem:
- dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
- z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
- z chorobą nowotworową, ale przed rozpoczęciem leczenia,
- po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
- oczekującym na przeszczep,
- poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej,
– możesz się zaszczepić priorytetowo. Kliknij tutaj i dowiedz się, na jakich zasadach odbywa się szczepienie osób przewlekle chorych [3].