- Urząd Gminy Dynów - https://gminadynow.pl -

Międzygminny Dzień Dziecka- Piknik Rodzinny- 27 czerwca 2021

Mobilny Punkt Spisowy – 20.06.2021 w Domu Strażaka w Harcie.

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności | No Comments

Gminne Biuro Spisowe w Dynowie informuje, że 20 czerwca w godz. od 9.00 -13.00 w Domu Strażaka w Harcie będzie możliwość dokonania samospisu.

Nadmieniamy że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Każdy ma obowiązek  spisania się. NSPLiM  2021 potrwa do 30 września. Zapraszamy szczególnie osoby które nie mają dostępu do internetu. Prosimy o przygotowanie nr pesel wszystkich domowników.

Nie zwlekaj! Skorzystaj z okazji! Spisz się!

Już 1 lipca ruszy Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności | No Comments

Od 1 lipca każdy obywatel lub zarządca budynku będzie zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca będzie miał 12 miesięcy, dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni.


Do pobrania:

Gminny Konkurs Plastyczny „Krew ratuje życie”

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności | No Comments

W dniu 15.06.2021r. w Urzędzie Gminy Dynów rozdane zostały nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkursie zorganizowanym  przez Klub HDK „Nadzieja” przy OSP  w Harcie w osobie P. Jacka Stochmala oraz Wójta Gminy Dynów P. Wojciecha Piecha. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dynów.  Temat przewodni konkursu brzmiał „Krew ratuje życie”.  Nad wydarzeniem patronat objęła Pani   dr n. o zdr. Ewa Zawilińska –  Dyrektor   Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.  

W ramach konkursu dzieci wykonały piękne, kolorowe prace plastyczne wykazując się nie tylko dużym zaangażowaniem, ale przede wszystkim kreatywnością i pomysłowością. Konkurs plastyczny poprzedzały zajęcia edukacyjne, przybliżające dzieciom zagadnienia: jaką rolę w organizmie spełnia krew, co to znaczy być honorowym dawcą krwi i dlaczego warto nim zostać? Celem zajęć było propagowanie wiedzy o wykorzystaniu krwi w oddziałach ratowniczych, podnoszenie świadomości dzieci w zakresie potrzeby honorowego oddawania krwi, pozyskiwanie nowych, wielokrotnych dawców krwi wśród rodzin uczniów oraz promocja honorowego krwiodawstwa.   Mamy nadzieję, że nasze działania podniosły świadomość i wzbogaciły dziecięcą wiedzę o powadze problematyki związanej z honorowym oddawaniem krwi dla osób chorych – potrzebujących. Laureaci konkursu zostali obdarowani licznymi nagrodami od darczyńców:   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Firmę CERESIT, Firmę RIGIPS, Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Rzeszowie, Urząd Gminy Dynów.


Do pobrania:

XX Zbiórka Krwi – Remiza OSP HARTA

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności | No Comments

Klub Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” przy OSP Harta zaprasza 20 czerwca 2021 r. na XX zbiórkę krwi.

Rejestracja dawców od godz. 9.00 do 13.00 . Dla wszystkich dawców będą przygotowane stanowiska poboru krwi na Sali Remizy OSP oraz Krwiobus. 

800 tyś. złotych na Budowę sieci wodociągowej we wsi Łubno.

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności | No Comments

    W dniu dzisiejszym tj. 11.06.2021r.zostały ogłoszone  wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o wsparcie dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej  – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków. Gmina Dynów otrzymała 800 tyś. złotych  na   Budowę sieci wodociągowej we wsi Łubno.Zadanie stanowić będzie pierwszy etap realizacji pełnego uzbrojenia w/w wsi oraz zapewnienia mieszkańcom dostępu do wody pitnej. Budowa sieci wodociągowej zapewni także ochronę przeciwpożarową poprzez wykonanie hydrantów naziemnych na całym terenie miejscowości.

Dopłaty bezpośrednie 2021: Termin składania wniosków wydłużony do 17 czerwca

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności,Dla rolników | No Comments

Do 17 czerwca wydłużony został także termin składania zmian do wniosków.

Termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz niektóre płatności w ramach PROW tj. Rolnictwo ekologiczne, działanie Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz premii w ramach działania zalesieniowego został wydłużony do 17 czerwca br.

17 maja 2021 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie w sprawie określenia dłuższego terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich lub płatności niezwiązanej do tytoniu oraz zgłaszania zmian do tych wniosków w 2021 r.

W tym samym dniu rozporządzenie zostało opublikowane (Dz. U. 908).

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/908 [3]

Poszukiwane grunty pod budowę Farmy Fotowoltaicznej

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności | No Comments

Poszukiwane  gruntów pod budowę Farmy Fotowoltaicznej

Wymagania:

ZGŁOSZENIA PROSZĘ WYSYŁAĆ NA

MAILA GIPOFERTA@INTERIA.PL

LUB TELEFON 695313992

W przypadku wstępnej akceptacji należy przedstawić aktualny Uproszczony Wypis z Rejestru Gruntów.

Informacja dla producentów rolnych!

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności,Dla rolników | No Comments

Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2020 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia ziemi lub lawiny mogą składać wnioski o pomoc w dn. 7-30 czerwca 2021 r. do ARiMR.

Narodowy Spis Powszechny

Posted By Zofia Kalawska On In Aktualności,Spis Powszechny Ludzi i Mieszkań | No Comments

3 czerwca infolinia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 będzie nieczynna

W związku z ustawowym dniem wolnym od pracy w dniu 3 czerwca br. infolinia spisowa (22 279 99 99) będzie nieczynna.

W tym czasie zachęcamy do samospisu przez internet.

Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.

Dodatkowo spisując się przez internet zyskują Państwo możliwość wzięcia udziału w loterii, w której można wygrać atrakcyjne nagrody! Aby wziąć udział w kolejnym losowaniu (8 czerwca br.) należy spisać się, pobrać i zarejestrować kod na stronie loteria.spis.gov.pl do 2 czerwca br. Do wygrania karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł, a w losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca br. – rozlosowanych zostanie 16 samochodów osobowych. Każdy kod ma szansę na wygraną. Szczegóły, harmonogram pozostałych losowań i regulamin na stronie Loterii.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku i potrwa do 30 września 2021 roku. Źródło: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 [4]