Portal Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej został uruchomiony

23 września 2021

Województwo Podkarpackie uruchomiło portal Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej, który jest dostępny pod adresem www.kresymuzeum.pl

Portal powstał w celu nowoczesnej prezentacji wyjątkowego i bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zawiera bardzo ciekawe zasoby muzealne i pamiątki dotyczące dziedzictwa Kresów przetworzone do formy cyfrowej wg najnowocześniejszych metod digitalizacji, w tym w formie 3D i obrotowej. Szczególną wartość mają przekrojowe ścieżki tematyczne, z których prezentowane są obecnie: Kresy – prolegomena, Kresy – fenomen krajobrazu, Wyznania na Kresach, Potoccy herbu Pilawa Srebrna na Kresach Rzeczypospolitej. Ciekawą ofertą jest także Akademia Kresów oraz publikacje, archiwa, podcasty, i gry on-line.

Portal jako priorytetowy projekt samorządu Województwa Podkarpackiego będzie stale rozwijany. Inicjatywa ta uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa II – Cyfrowe Podkarpacie.

Data wytworzenia 23 września 2021
Data opublikowania 23 września 2021