Jesteś tutaj:

Aktualności

Urząd Gminy w Dynowie informuje, że przez miesiąc luty 2020r. przyjmuje wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Wniosek należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Dynowie (na parterze) wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego z okresu od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Limit zwrotu podatku akcyzowego na 2020r. to 100 litrów na 1ha użytków rolnych. Rolnicy posiadający w 2019 r. krowy, buhaje, cielętai jałówki, mogą zwiększyć limit zwrotu o 30 litrów na każdą sztukę bydła, jednakże muszą dołączyć do wniosku dokument o DJP z ARiMR o ilości bydła.
UWAGA: We wniosku należy podać numer konta, na który będzie wypłacona przyznana kwota podatku.
więcej
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że zmienił się termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Do tej pory przyjmowane były one od 15 stycznia. Teraz, zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioski będzie można składać w biurach powiatowym ARiMR w terminie od 25 maja do 25 czerwca 2020 r.
więcej